STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Często zdarza się, że jesteśmy niezadowoleni ze swojego uśmiechu. Nie podoba nam się kształt lub kolor naszych zębów. Codziennie w telewizji i prasie widzimy idealne, białe uśmiechy. Chcemy dorównać naszym idolom i marzymy o tym, żeby nasze zęby były również śnieżnobiałe, o idealnym kształcie. Wymarzony efekt jest w zasięgu naszych rąk właśnie dzięki stomatologii estetycznej.

Na wygląd naszej twarzy w dużej mierze wpływa obraz naszego uśmiechu. Równe, białe zęby otoczone girlandą różowych dziąseł na pewno poprawią nasz wygląd. Powszechnie wiadomo, że zadowolenie z własnego wyglądu wpływa na nasze dobre samopoczucie. Ciesząc się pięknym uśmiechem zacznijmy cieszyć się życiem!!

Do naszego gabinetu zgłaszają się pacjenci z różnymi problemami dotyczącymi estetyki uśmiechu. Najczęściej są to patologiczne starcia zębów, szpary między nimi, pęknięcia szkliwa lub niezadowalający kształt koron. Nierzadko również przeszkadza pacjentom barwa ich zębów. Każdy z tych problemów musi zostać indywidualnie zanalizowany. Dzięki możliwościom dzisiejszej stomatologii, każdy defekt może zostać poprawiony.
Wykorzystując najprostsze techniki odbudowy za pomocą materiałów kompozytowych, możemy wykonać niewielkie poprawki. Jednak przy dużej ilości wypełnień, nie spełniają one już swojej roli. Sięgamy wtedy po trwalsze rozwiązania tj. korony, licówki, onlaye, inlaye z porcelany, które nie tylko umożliwią nam uzyskanie pożądanego kształtu korony zęba, ale również zabezpieczą ząb przed dalszym ścieraniem.
Musimy pamiętać, że piękny uśmiech to nie tylko zęby, ale również dziąsła. Należy dbać o to, by były zawsze gładkie i różowe. Wykonując regularnie higienizację w gabinecie stomatologicznym jest to jak najbardziej możliwe. Dzięki regularnemu usuwaniu kamienia nazębnego (skaling) oraz piaskowaniu utrzymamy dziąsła w odpowiedniej kondycji.

Niewielkie stłoczenia zębów, rotacje, szpary, zbyt małe korony lub ich ciemny kolor- te "problemy uśmiechu" mogą zostać rozwiązane dzięki licówkom. Jest to często stosowana metoda w Stanach Zjednoczonych, skąd też wzięło się powszechnie używane określenie "hollywoodzki uśmiech".
W ostatnim czasie zauważyliśmy, że odwiedzający nas pacjenci często pytają o wybielanie zębów. Chcemy, aby nasze zęby były białe, ale boimy się bólu i nadwrażliwości po zabiegu. Wybielanie przeprowadzone przez lekarza w gabinecie, po wcześniejszej ocenie stanu zębów jest całkowicie bezpieczne. Możemy wybielać zęby stopniowo- metodą nakładkową, wykorzystując w odpowiedni sposób żel i szyny wybielające otrzymane przez dentystę, lub jedno wizytowo z użyciem specjalnego preparatu nakładanego przez lekarza podczas zabiegu. Wybór metody zależy od preferencji i oczekiwań pacjenta.