(uzupełnienia na stałe zacementowane, zakotwiczone u jamie ustnej, których się nie wyciąga)
Korony i Mosty protetyczne

To uzupełnienia, dzięki którym możemy uzupełniać pojedyncze lub mnogie braki zębowe.
Ochraniają ząb przed próchnicą, odbudowują bardzo zniszczone zęby, nawet w obrębie całego łuku.
Estetykę, kształt i kolor prac ceramicznych ustalamy indywidualnie na podstawie konsultacji i wzajemnej współpracy pacjent-lekarz-laboratorium protetyczne, spełniając oczekiwania pacjenta, w trosce o jego uśmiech i zadowolenie.

Gotową pracę ostatecznie cementujemy na własnych, oszlifowanych wcześniej zębach lub na wkładach koronowo korzeniowych, za pomocą nowoczesnych, bardzo wytrzymałych materiałów.

Proponujemy najwyższej jakości korony i mosty porcelanowe:

ceramiczne standardowe na podbudowie metalowej

ceramiczne na złotej podbudowie

ceramiczne wysokoestetyczne na cyrkonie

pełnoceramiczne wysokoestetyczne

Licówki ceramiczne

To ultracienkie nakładki z porcelany, które przykleja się na własne zęby, dzięki którym w bardzo krótkim czasie możemy poprawić kształt, kolor i estetykę uśmiechu. Licówki możemy wykonać minimalnie szlifując zęby pacjenta, lub zacementować je bez szlifowania zębów. Niezwykle trwałe i estetyczne. Dają efekt tzw. "Hollywoodzki uśmiech".

Inlay-Onlay

Za pomocą tych uzupełnień możemy odbudować bardzo zniszczone przez próchnicę zęby. Stosujemy nakłady ceramiczne lub kompozytowe. Przygotowywane są w laboratorium protetycznym na podstawie wycisku, cementowane są na wcześniej przygotowanym i oczyszczonym zębie. Jest to alternatywa dla bardzo rozległych plomb. Nakłady są bardzo trwałymi, szczelnymi i estetycznymi wypełnieniami.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Cementowane są do korzenia zęba leczonego kanałowo, który jest słabszy i bardziej kruchy, niż ząb żywy. Ma za zadanie wzmocnić strukturę zęba przed założeniem korony. Zakładamy wkłady metalowe indywidualne, z włókna szklanego i ceramiczne.

Implanty stomatologiczne

To nowoczesne i najlepsze rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów.

Implant to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który wszczepiany jest do kości. W zależności od stanu kości pacjenta, może być wszczepiany bezpośrednio lub po wcześniejszym przygotowaniu kości, jeśli jest jej zbyt mało – to tzw. sterowana regeneracja kości. Implanty są najlepszym, najbardziej naturalnym i komfortowym sposobem odbudowy zębów. Na implantach za pomocą specjalnych łączników mocuje się korony, mosty a nawet protezy całkowite, uzyskując doskonałą stabilizację. Implanty zrastają się z kością na stałe, dając stabilny fundament do późniejszej odbudowy protetycznej.